Güvenlik Kamera

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Güvenlik kameralarına hemen hemen her alanda rastlamak mümkündür. Kamera Sistemlerine sosyal alanlar, okullar, iş yerleri, bankalar, plazalar, ikamet siteleri, askeri birim yerleri, emniyet birim binaları ve buna benzer birçok alan görüş açısı en iyi bir bölümde yer verilmektedir. Her bütçeye uygun kamera istemleri artık kolaylıkla bulunabilmektedir. Güvenlik kamerası almadan ve ya montajını dahi gerçekleştirmeyi düşünmeden önce sıkı bir araştırma işlemi yapmakta büyük yarar vardır.

Güvenlik altına alınması istenen bölgenin kameralar ile takip edilmesi, büyük önem taşınmaktadır. Güvenlik kamera kayıtları, mahkemelerde yasal delil kabul edilmekte olup, aynı zamanda caydırıcı etkileri de vardır. Gerçekten de, istatistikler güvenlik kamera sistemleri ile donatılmamış yerlerde hırsızlık ve güveni kötüye kullanma gibi suçların daha sık işlendiğini göstermektedir. Güvenlik kamera sistemleri, işyerlerini ve evleri korumak amacıyla kullanılabilir. Sadece hırsızlığa karşı değil, çalışan takibi, çocuk/bebek kontrolü, bakıcı takibi gibi çok sayıda amaç için uygundurlar. Bu kategorimiz altında, standart CCTV kamera sistemleri kadar IP kamera sistemleri de satılmaktadır. Tüm modellerimiz üstün kalite standartları ile üretilmiş olup, açık havada kullanılmaya uygundur ve hava şartlarından olumsuz etkilenmezler.

IP Kamera Sistemleri

IP kamera sistemlerimiz, endüstri standartlarının ötesinde bir kalitededir. Üzerlerinde bulunan tümleşik DVS (digital video server) sayesinde, elde ettikleri görüntüleri internet üzerinde yayınlayabilirler. Diğer bir deyişle, IP kamera sistemlerinden elde edilen görüntüleri gerçek zamanlı olarak herhangi bir yerden ve internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan (cep telefonu, laptop, tablet PC, vs.) izleyebilmek mümkündür. Elde edilen görüntüler, aynı zamanda H-DVR ve NVR kayıt cihazları içerisinde saklanabilir. Sürekli çalışmaya uygun güvenlik kamera sistemlerimiz, en güncel network protokollerini destekleyecek nitelikte üretilmiştir. Sahip oldukları CCD, CMOS, DIS ve kızılötesi gibi modern sensörler, kötü hava koşullarında ve gece vakti dahi net bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Her İhtiyaca Uygun Güvenlik Kamerası Çözümleri

IP kamera sistemlerimiz, box kameralar, IR bullet kameralar, dome kameralar, fish eye kameralar gibi değişik model seçenekleriyle üretilmektedir. Bunlar, kameranın şeklini, görüş açısını ve yeteneklerini (gece görüşü olup olmadığı gibi hususları) belirlemektedir. Eviniz veya işyeriniz için hangisinin daha uygun olduğuna, uzman ve profesyonel ekiplerimiz karar verecektir. Standart ve analog CCTV kamera sistemleri tercih ediliyorsa, buna uygun Analog DVR, HD-SDI kameralar, PTZ kameralar ve analog kameralardan oluşan sistemlerimiz de mevcuttur. Tercihiniz hangisi olursa olsun, güvenlik kamera sisteminiz çok kısa bir süre içerisinde kurulmakta ve eviniz veya işyeriniz güvence altına alınmaktadır. Özellikle IP kamera sistemlerimizin kurulumu, güvenliğe alınacak alanın büyüklüğüne göre değişmekle beraber, saatler içerisinde tamamlanabilmektedir.

Güvenlik kamera sistemleri, koruma altına almak istediğiniz bölgede uygulamanız gereken ilk çözümdür. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bazen sadece kameranın varlığı bile caydırıcı etki yapacaktır. tüm güvenlik ihtiyaçlarınız için yanınızda olup, profesyonel, hızlı ve garantili kurulumlar gerçekleştirmektedir.

Güvenlik kameraları ile bir binayı veya açık alanı 24 saat izlemek ve kaydetmek mümkündür. Gece görüşlü kameralar, haraketli speed dome kameralar, ip kameralar, zoom yapabilen kameralar gibi birçok güvenlik kamerası çeşidi vardır. Ayrıca ortama göre değişik kamera lensleri ve aksesuarları kullanılmaktadır. Kamera sistemlerinde, kameralardan sonra en önemli ekipman dijital kayıt cihazlarıdır. Kayıt cihazları vasıtası ile güvenlik kameralarının kurulu olduğu bölge 24 saat kaydedilmekte ve istenildiği zaman geriye dönük eski kayıtlar izlenebilmektedir. Güvenlik kameraları ayrıca internet üzerinden bu alanları canlı olarak izlemek de mümkündür. Güvenlik kamerası sayesinde birçok suçun faili belirlenebilmekte ve suç oranını düşürmek mümkün olabilmektedir.